Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Stop agresji drogowej
Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem
DEBATY
reportracism

Ruch drogowy

 1. Bezpłatne sprawdzenie auta na wakacje

  W trosce o bezpieczeństwo podróżnych mikołowska policja wraz ze stacją diagnostyczną „Słotzłom” z Mikołowa przeprowadzą wspólne działania. Dzięki nim kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, a także skorzystać z porady diagnosty i policjantów. Zapraszamy 24-25 czerwca na ul. Bielską 27!

 2. Zdawali egzamin na kartę rowerową

  Mikołowscy policjanci we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 i 9 w Orzeszu egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy", czyli kartę rowerową. Na tą okazję do szkoły zawitał specjalny radiowóz wyposażony w tzw. "Ruchome Miasteczko Ruchu Drogowego".

 3. Wypadek z udziałem motocyklisty

  Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 10.15 na ul. Przelotowej w Mikołowie. Kierujący motocyklem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym. 28-letni motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do szpitala w Sosnowcu, a kierowca osobówki do szpitala w Mikołowie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 4. Zginął motocyklista

  Policjanci z Mikołowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Wyrach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem kawasaki z nieustalonych dotychczas przyczyn uderzył w przydrożny znak. Ranny 34-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

 5. Zapraszamy stacje diagnostyczne do wsparcia działań "Bezpieczna podróż" - "Bezpieczne Wakacje"

  Mikołowska policja 23 i 24 czerwca planuje kolejne działania zorganizowane z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych. Na stacji diagnostycznej kierowcy będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić sprawność techniczną pojazdu przed wakacyjną podróżą oraz porozmawiać z policjantem na temat przepisów ruchu drogowego. Zapraszamy chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do wsparcia działań „Bezpieczna podróż” w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Wakacje 2016".

 6. Co zrobić w przypadku kolizji i wypadku drogowego?

  Aura na pewno nie sprzyja kierowcom, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Koniecznym wydaje się przypomnienie użytkownikom dróg o zasadach zachowania się w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć i właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

 7. Zdarzenie drogowe w Wyrach

  Policjanci z Mikołowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj o godzinie 11.00, w Wyrach na ul. Pszczyńskiej.

 8. Potrącenie na pasach

  Policjanci z Mikołowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wyrach na ul. Pszczyńskiej. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy, obrażeń doznał 32-letni mężczyzna, który przechodził na oznakowanym przejściu. Pokrzywdzony został przewieziony do mikołowskiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy.

 9. Bezpieczeństwo na drogach województwa śląskiego w 2015 roku

  Każdego roku przeprowadzana jest ocena stanu bezpieczeństwa na śląskich drogach. Analizując rok 2015 policjanci ze śląskiej drogówki stwierdzili, że w porównaniu z rokiem 2014 spadła liczba wypadków drogowych. Niestety niepokoi fakt, że pomimo spadku poważnych zdarzeń, w ich wyniku więcej osób poniosło śmierć.

 10. Jest bezpieczniej na drogach - mniej wypadków, zabitych i rannych w 2015 r.

  2269 wypadków mniej, 298 mniej ofiar śmiertelnych i 3088 mniej rannych - to efekt pracy funkcjonariuszy policji, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na polskich drogach. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.