Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

reportracism
Stop agresji drogowej
Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

  Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu.

 2. Zabezpieczali "Dni Mikołowa 2015"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zabezpieczali tegoroczne „Dni Mikołowa 2015”. Mundurowi kontrolowali ład i porządek publiczny w trosce o bezpieczeństwo uczestników zabawy. Dzięki sprawnemu działaniu służb prewencji uroczystości dni miasta przebiegły spokojnie.

 3. "Bezpieczne Wakacje 2015"

  Dzisiaj rusza akcja „Bezpieczne Wakacje 2015”, w którą jak co roku aktywnie angażują się śląscy policjanci. Policyjni motorowodniacy, mundurowi na rowerach oraz patrole zmotoryzowane i piesze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich turystów odwiedzających nasze województwo. Drogówka będzie natomiast czuwać, aby wszyscy bezpiecznie dotarli najpierw w miejsca swojego wypoczynku, a później bezpiecznie wrócili do swoich domów.

 4. Policjanci prowadzą działania "Bezpieczny weekend"

  Dzisiaj o 6.00 rozpoczęły się policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Akcja potrawa do niedzieli, do godziny 22.00. Na drogach pojawiło się więcej funkcjonariuszy, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.

 5. Działania "Bezpieczna podróż" - "Bezpieczne wakacje"

  W trosce o bezpieczeństwo podróżnych mikołowska policja wraz ze stacją diagnostyczną z Mikołowa przeprowadziła działania "Bezpieczna podróż" - "Bezpieczne Wakacje". Dzięki nim kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, a także skorzystać z porady policjanta i diagnosty. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 6. Podsumowanie działań NURD w powiecie

  Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, motorowerzystów. Mundurowi odnotowali 34 wykroczenia popełnione przez kierowców i pieszych, a także zatrzymali pijanego rowerzystę i motorowerzystę.

 7. Zapraszamy stacje diagnostyczne do wsparcia działań "Bezpieczna podróż" - "Bezpieczne Wakacje"

  Mikołowska policja 20 czerwca planuje kolejne działania zorganizowane z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych. Na stacji diagnostycznej kierowcy będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić sprawność techniczną pojazdu przed wakacyjną podróżą oraz porozmawiać z policjantem na temat przepisów ruchu drogowego. Zapraszamy chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do wsparcia działań „Bezpieczna podróż” w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Wakacje 2015".

 8. Kontrole autokarów

  Aby usprawnić procedurę kontroli autokarów przewożących młodzież z naszego powiatu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie informują o zasadach zgłaszania kontroli i miejscu wyznaczonym do ich przeprowadzenia.

 9. Trwają działania NURD

  Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych przypadkach karanie mandatami – w taki sposób działać będą mikołowscy policjanci w ramach dzisiejszej akcji "NURD". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 10. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.