Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

reportracism
Stop agresji drogowej
Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań „Prędkość”

  Wczoraj na drogach powiatu mikołowskiego trwały działania „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie amatorów szybkiej jazdy. Kierowcy z tzw. „ciężką nogą” nie uniknęli mandatów i punktów karnych.

 2. Działania „Prędkość”

  Dzisiaj na terenie naszego powiatu prowadzona jest policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 3. Dziś działania "Kontrola Drogowa Pieszy"

  Dziś na terenie powiatu mikołowskiego policjanci z drogówki prowadzić będą akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

 4. Podsumowanie działań "Trzeźwe Przewozy" - powiat i województwo

  „Trzeźwe przewozy” - to nazwa akcji, której celem jest uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom zajmującym się zawodowo prowadzeniem pojazdów. W mikołowskich działaniach przeprowadzonych wczoraj skontrolowaliśmy pół tysiąca pojazdów. W naszym powiecie policjanci zatrzymali dwóch kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu, a w całym województwie było ich 25.

 5. Podsumowanie wojewódzkiej akcji „Trzeźwość”

  Mikołowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania "Trzeźwość". Mundurowi skontrolowali ponad 850 kierowców. Jeden z nich prowadził auto pod wpływem alkoholu i wbrew orzeczonemu sądowemu zakazowi.

 6. Życia się nie cofnie - teledysk

  W czerwcu ubiegłego roku rozstrzygnięty został konkurs na spot profilaktyczny w ramach kampanii "Idź-Jedź-Żyj". Jedno z wyróżnień, za ścieżkę dźwiękową, przypadło uczniom zabrzańskiego technikum. Ich utwór był tak dobry, że został rozbudowany i doczekał się teledysku, który właśnie prezentujemy. Więcej...

 7. Podsumowanie działań "Truck & Bus"

  Wczoraj w powiecie mikołowskim, jak i całym województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Bus & Truck". Funkcjonariusze szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom samochodów ciężarowych i busów.

 8. Jutro działania "Truck i Bus"

  Jutro w godzinach od 6.00 do 22.00 na drogach powiatu mikołowskiego policjanci drogówki przeprowadzą działania pk. "TRUCK", "BUS". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób, rzeczy, oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych.

 9. Bezpieczeństwo na drogach w powiecie mikołowskim w 2014 roku

  Mundurowi podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu mikołowskiego w 2014 roku. W porównaniu do roku 2013 spadła liczba wypadków i kolizji, natomiast wzrosła liczba osób rannych. O połowę wzrosła także liczba zdarzeń drogowych, w których winę ponoszą piesi. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa oraz nadmierna prędkość. Policjanci zatrzymali 318 kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków. To o 81 pijanych kierowców mniej niż w roku ubiegłym.

 10. Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych 2015

  Za tydzień dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczną zimowe ferie. Dla większości będzie to czas zabawy z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Aby wolne chwile od szkoły przebiegały beztrosko, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.