Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

reportracism
Stop agresji drogowej
Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Akcja "Trzeźwość" trwa...

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”.Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Akcja trwa od 5.00 do 13.00.

 2. Wypadek na skrzyżowaniu Rybnickiej z Rymera

  Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej z ul. Rymera w Mikołowie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 28-letni kierowca opla zafiry najechał na tył chevroleta kierowanego przez 46-latkę. Kobieta oraz kierowca i pasażer opla trafili do szpitala.

 3. Uwaga! Kontrole autokarów – miejsce i procedura zgłaszania

  Aby usprawnić procedurę kontroli autokarów wyjeżdżających na wakacje i wycieczki w okresie letnim policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie informują o zasadach zgłaszania kontroli i miejscu wyznaczonym do ich przeprowadzenia. Więcej...

 4. Zachęcali do bezpiecznego podróżowania

  Mikołowscy policjanci przeprowadzili działania z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych. Na stacji diagnostycznej kierowcy mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed wakacyjną podróżą oraz porozmawiać z policjantem na temat obowiązujących przepisów drogowych. Uczestnicy mogli także skorzystać z symulatora dachowania oraz zdarzeń drogowych.

 5. Bezpłatne sprawdzenie auta na wakacje. Zapraszamy dziś i jutro!

  W trosce o bezpieczeństwo podróżnych mikołowska policja wraz ze stacją diagnostyczną z Mikołowa przeprowadzą wspólne działania. Dzięki nim kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, a także skorzystać z porady diagnosty i policjantów. Zapraszamy dziś i jutro na ul. Bielską 27!

 6. Bezpieczny weekend - bezpieczy powrót

  Od środy na drogach całego województwa śląskiego, trwa policyjna akcja "Bezpieczny Weekend". Dzisiaj większość kierowców będzie wracać do domu z długiego weekendu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają mikołowscy policjanci. Stróże prawa sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 7. Długi weekend na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 8. Podsumowanie działań "Kontrola drogowa - piesi"

  Wczoraj na terenie powiatu policjanci przeprowadzili działania w ramach „Idź-Jedź-Żyj-Rok Pieszego 2014”. Celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych. Policjanci mieli za zadanie reagować na popełniane przez pieszych wykroczenia, a także im zapobiegać.

 9. Rowerzesta potrącił dziewczynki. Widziałeś ten wypadek? Skontaktuj się z policją

  Policjanci z Mikołowa poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około 18.00 na ul. Pszczyńskiej w Mikołowie. Na przejściu dla pieszych dwie dziewczynki zostały potrącone przez rowerzystę, który następnie odjechał. Dzieci trafiły do szpitala. Apelujemy do świadków zdarzenia o kontakt z mikołowską komendą policji.

 10. Wspólne działania drogówki z ITD

  Policjanci z mikołowskiej drogówki prowadzili wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Mundurowi podczas służby zajmowali się wszechstronną kontrolą transportu, sprawdzając m.in. przestrzeganie norm czasu pracy kierowców, wagę i rodzaj przewożonego przez nich ładunku, oraz niezbędne uprawnienia i dokumenty.