Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

reportracism
Stop agresji drogowej
Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Kolejne potrącenia! Apelujemy o ostrożność!

  Wczoraj na ternie powiatu mikołowskiego doszło do dwóch potrąceń na oznakowanym przejściu dla pieszych. 15-latka i 62-latka zostały ranne. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Apelujemy o ostrożność!

 2. Działania "Kontrola drogowa - pieszy"

  Dziś na terenie powiatu mikołowskiego policjanci z drogówki prowadzą akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

 3. Wspólne działania drogówki z ITD

  Wczoraj policjanci z mikołowskiej drogówki prowadzili wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Mundurowi podczas służby zajmowali się wszechstronną kontrolą transportu, sprawdzając m.in. przestrzeganie norm czasu pracy kierowców, wagę i rodzaj przewożonego przez nich ładunku, oraz niezbędne uprawnienia i dokumenty.

 4. Warsztaty dla młodych kierowców

  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim, w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, przygotował warsztaty dla młodych kierowców. Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach kierowców pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. Szkolenie realizowane będzie w Jaworznie przy ul. Karola Darwina 17 (na terenie firmy Cargo) w dniach od 23 do 25 listopada 2015 roku.

 5. Codziennie na przejściu potrącany jest pieszy

  Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego. Statystyki są tutaj niepokojące - w pierwszych 10 miesiącach roku na śląskich drogach życie straciło 73 pieszych, w tym 20 na oznakowanych przejściach.

 6. Policjanci o bezpieczeństwie z Seniorami

  Policjanci z Mikołowa, Orzesza oraz policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkali się z Seniorami z powiatu mikołowskiego. Osoby starsze miały okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów, oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową.

 7. Jak rozumieć bezpieczeństwo? Nauka przez zabawę

  Jak działają odblaski? Z jakiej odległości widzimy pieszego, który ich nie posiada? Czy pasy ratują życie? Jak zachować się na przejściu dla pieszych? Na te i inne pytania odpowiedział uczniom i przedszkolakom mikołowski policjant, który za pomocą prostych eksperymentów zademonstrował im działanie elementów odblaskowych, pasów i sygnalizatora. Te niecodzienne ćwiczenia uświadomiły dzieciom, jak i dlaczego należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

 8. Akcja ZNICZ 2015 - podsumowanie w powiecie i województwie

  Zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2015. Przez cztery dni prawie 8 tysięcy śląskich policjantów, w tym blisko 200 policjantów z mikołowskiej jednostki dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. W Mikołowie doszło do większej liczby zdarzeń drogowych niż przed rokiem.

 9. Trwają działania "Trzeźwość"

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 10. Zmiany ruchu w rejonie cmentarzy - ZNICZ 2015

  W związku z dniem Wszystkich Świętych mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się zmian w organizacji ruchu. Policjanci podczas prowadzonych działań "Znicz 2015" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.