Chrońmy dziedzictwo kulturowe

Październik Europejskim Miesiącem Bezpieczeństwa Cybernetycznego

Po raz trzeci z rzędu w Europie wystartowała kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Przez cały miesiąc, w ramach działań profilaktycznych, o bezpieczeństwie w sieci z dziećmi i młodzieżą będą rozmawiali także mundurowi.

Kampania ECSM skierowana jest do szerokiej rzeszy użytkowników cyberprzestrzeni. Jej celem jest m.in. prezentacja inicjatyw podejmowanych w krajach Unii Europejskiej i szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w internecie. Organizatorzy w serwisie bezpiecznymiesiac.pl prezentują nie tylko aktualne wydarzenia, ale i zachęcają do uczestnictwa w inicjatywie. W ubiegłym roku wzięło w nich udział ponad 20 tysięcy użytkowników.

O bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni przez cały październik z dziećmi i młodzieżą rozmawiają też policjanci, którzy jednocześnie zachęcają wszystkich użytkowników Internetu do zapoznania się z poradami - szczególnie zapraszają do skorzystania z 10 rad dla rodziców dotyczących bezpieczeństwa ich pociech w sieci.

Zainteresowani tematyką mogą również zajrzeć na stronę Fundacji Dzieci Niczyje, gdzie prezentowany jest Program Dziecko w Sieci obejmujący kompleksowe działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie realizowany w ramach projektu Komisji Europejskiej Safer Internet, dzięki któremu uruchomiony został także bezpłatny telefon 800 100 100 oraz adres e-mail helpline@helpline.org.pl obsługiwane przez konsultantów zajmujących się sprawami związanymi z problemami młodych internautów.

 

Źródło filmu:  www.fdn.pl

Ładowanie odtwarzacza...