Drogówka podsumowała działania "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Drogówka podsumowała działania "NURD"

Data publikacji 05.12.2019

Policjanci mikolowskiej drogówki podsumowali działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Podczas wczorajszej akcji, która trwała do godziny 22.00, stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie przyglądali się także zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

Podczas wczorajszych działań policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń drogowych, których dopuścili się kierowcy. Na kierujących policjanci nakładali mandaty i stosowali pouczenia, między innymi za wykroczenia polegające na parkowaniu samochodów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, nieprawidłowe parkowanie na chodnikach oraz za przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Przypominamy, że postój pojazdów w tych miejscach jest bardzo niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność jaką ma pieszy, który chce przejść na drugą stronę jezdni, a także dla zbliżających się do przejścia kierowców.

Podczas 16 godzin służby ( 06.00 do 22.00) policjanci zanotowali 72 wykroczenia, których dopuścili się kierowcy w stosunku do pieszych. Tylko w 1 przypadku sprawcą wykroczenia na drodze okazał się pieszy. Ponadto przeprowadzono czynności na miejscu 4 kolizji drogowych. Wylegitymowano łącznie 73 osoby, skontrolowano 72 pojazdy, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!