Seniorzy z Gostyni poznali edukacyjną walizkę - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Seniorzy z Gostyni poznali edukacyjną walizkę

Data publikacji 04.12.2019

Są aktywni, zainteresowani wieloma tematami, chętni do rozmowy i otwarci na współpracę. Seniorzy z gostyńskiego klubu "Senior+" spotakli się dziś z miejscowymi policjantami, by poznać zawartość edukacyjnej walizki, która niewątpliwie stanowi kompendium wiedzy o narkotykach i dopalaczach. Jakie rodzaje substancji występują obecnie na rynku, w jaki sposób są przechowywane oraz jak zachować się, gdy zauważą podobny przedmiot, na przykład u swojego wnuka.

Spotkanie z seniorami odbyło się dziś rano w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie. Jego organizatorem byli strażacy, którzy zaraz po wykładzie stróżów prawa, przeprowadzili pogadankę z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach mieszkalnych. Mikołowską policję reprezentował sierż.szt. Artur Ceran oraz st.post. Izabela Kempka - mundurowi z Zespołu Profilaktyki Społecznej miejscowego Wydziału Prewencji. Aktywni mieszkańcy Gostyni mieli możliwość zapoznać się z tematyką uzależnień od narkotyków i dopalaczy oraz na własne oczy zobaczyć rodzaje i postacie występujących na czarnym rynku substancji niedozwolonych. Największe zdziwienie na twarzach pojawiło się, kiedy mundurowi prezentowali przedmioty służące do przechowywania narkotyków - do złudzenia przypominające rzeczy codziennego użytku, takie jak atrapy baterii, szminki czy długopisu.

Być może przekazana dziś seniorom wiedza pozwoli na właściwą ich rekację w sytuacji, gdy to w ich najbliższym otoczeniu, być może wśród ich dzieci czy wnuków, pojawi się problem uzależnienia od substancji narkotycznych.

Przypominamy: walizka edukacyjna, to kuferek, zawierający przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu prowadzona przez policjantów edukacja jest o wiele łatwiejsza, skuteczniejsza i efektywna. Walizka została przekazana na potrzeby mikołowskiej jednostki przez Urząd Miasta Mikołów w maju 2019 roku.

Ładowanie odtwarzacza...