Poważny wypadek na DK 44 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Poważny wypadek na DK 44

Data publikacji 04.12.2019

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na mikołowskim odcinku DK 44. Sprawca zdarzenia ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala. Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności całego zajścia. Mundurowi apelują o zachowanie wyjątkowej ostrożności, zwłaszcza w nowych, zimowych warunkach.

Informację o wypadku dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał kilka minut po godzinie 16.00. Na DK 44, przy skrzyżowaniu ulic Gliwckiej oraz Zrębowej ( tuż przy restauracji Sjesta) doszło do zderzenia się trzech pojazdów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów drogówki, kierujący nissanem, 83-letni mężczyzna, jadący w kierunku Gliwic, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na poprzedzający go samochód osobowy marki opel. Jego kierujący zatrzymał się bowiem, celem wykonania skrętu w lewo. Wówczas doszło do zderzenia. Osobowy opel przemieścił się na przeciwległy pas jezdni, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym w kierunku Mikołowa samochodem marki hyundai.

W zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko oraz kobieta w ciąży.  Wszyscy trafili do placówek medycznych na terenie województwa śląskiego. Według lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najcięższych obrażeń doznał sprawca wypadku, 83-letni mieszkaniec Gliwic. Stwierdzono u niego złamanie kręgosłupa.

W dalszym ciągu apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę  podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

 

Foto: 112Tychy/KPP Mikołów