Wiadomości

Drugi ze sprawców wrześniowego rozboju w rękach policjantów

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju na 16-latku, do którego doszło we wrześniu br. Zatrzymany mężczyzna ma już na swoim koncie kilka innych czynów: dokonany w okresie wakacyjnym rozbój, posiadanie narkotyków oraz włamanie do sklepu. W miniony piątek ułyszał prokuratorskie zarzuty. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

O rozboju, którego ofiarą padł 16-letni łaziszczanin, informowaliśmy Państwa w artykule Rozbój na 16-latku. Sprawcy ustaleni.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, po szeroko zakrojonych działaniach mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych, udało się zatrzymać drugiego ze sprawców. To 20-letni mieszkaniec tego miasta. Człowiek ten był już wcześniej znany stróżom prawa. W okresie wakacyjnym dokonał rozboju na innym małoletnim, zabierając mu telefon. Ponadto, posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz włamał się do jednego z miejscowych sklepów spożywczych.

W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Młodemu łaziszczaninowi grozi do 12 lat więzienia.