Sobotni wypadek na DK 44 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Sobotni wypadek na DK 44

Data publikacji 21.10.2019

Do niegroźnego w skutkach wypadku doszło w sobotni wieczór na DK 44: skrzyżowanie ulic Gliwickiej i Łącznej. Jak ustalili będący na miejscu policjanci drogówki, kierujący samochodem toyota mikołowianin, nie dostosował się do zasad ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobową skodą. Poszkodowany w zdarzeniu 31-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według lekarzy, jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło 19 października około godziny 19.00 w Mikołowie na DK 44. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący samochodem toyota, 32-letni mikołowianin, wjechał na skrzyżowanie ulic Łącznej i Gliwickiej, nie ustąpując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Gliwic, kierującemu skodą 31-letniemu mężczyźnie. Na skutek wypadku ten drugi, z ogólnymi potłuczeniami, trafił do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mikołowska policja wyjaśnia teraz dokładne okoliczności zdarzenia. Kierującemu toyotą zatrzymano prawo jazdy.

Jak przy każdym zdarzeniu drogowym, starajmy się wyciągnąć z niego wnioski. Przestrzeganie zasad i reguł panujących na drodze to jedno z kluczowych elementów wpływających na bezpieczeństwo w ruchu. Nieodpowiedzialna jazda, brawura, ignorowanie przepisów to stworzenie realnego zagrożenia dla wszystkich podróżujących.