Wiadomości

Dzielnicowi z Orzesza w towarzystwie najmłodszych mieszkańców miasta

Data publikacji 18.10.2019

Jednym z założeń obowiązującej już od dłuższego czasu formuły pracy policjantów dzielnicowych, której nazwa brzmi "Dzielnicowy bliżej nas", jest stałe i bieżące utrzymywanie kontaktu oraz podejmowanie współpracy i społecznego dialogu z mieszkańcami podległego rejonu. Ideą tej koncepcji jest wzajemna korzyść płynąca ze stałego przepływu informacji między policjantem a społeczeństwem. W ramach tego, dzielnicowi spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu, ucząc ich zasad bezpieczeństwa.

W trakcie spotkań z przedszkolakami oraz uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych, dzielnicowi starają się wpoić dzieciom podstawowe reguły i normy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz nauczyć ich reagować w sytuacji zagrożenia, np. podczas ataku agresywnego zwierzęcia lub kontaktu z osobą obcą, która może mieć wobec dziecka niedobre intencje. Niejednokrotnie policjanci egzaminują też szkolnych kandydatów na rowerzystów.

Poza tym, zapoznają dzieci z zawodem policjanta, charakterem codziennej służby oraz rekwizytami, które są wykorzystywane przez mundurowych w czasie podejmowanych czynności.  Zawsze stanowi to dla najmłodszych ciekawe doświadczenie oraz wzbudza ich ogromne zainteresowanie. Dzieci mają okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz oraz pluszowego przyjaciela mundurowych - sierżanta Hektora.

W minioną środę i czwartek policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu: mł. asp. Mariusz Sacawa oraz asp. Dawid Baron odwiedzili orzeskie placówki: Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym nr 1, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 8 oraz Szkołę Podstawową nr 1.