Nie bądź obojętny! Pomóż bezdomnym! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Nie bądź obojętny! Pomóż bezdomnym!

Data publikacji 15.11.2018

Okres jesienno-zimowy jest wyjątkowo trudną porą dla osób bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, prowadząca w konsekwencji do nadmiernego wychłodzenia organizmu. Dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych i samotnych znajdujących się w naszym otoczeniu. Często wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie!

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych. Wszystko dlatego, że to właśnie ludzie samotni i bezdomni są grupą osób, której życie i zdrowie jest szczególnie narażone na działanie niskich temperatur. Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112, 997 lub 987 możemy uratować czyjeś życie!

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem:http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych.