Wiadomości

Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiecie mikołowskim

Data publikacji 05.11.2018

Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2018", w której uczestniczyli policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na mikołowskich drogach doszło do 9 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Akcja "Znicz 2018" rozpoczęła się w środę 31 października, a zakończyła dzisiaj o godz. 6:00 rano. Policjanci powiatu mikołowskiego wspierani przez strażników miejskich dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu podróży. Kierowali ruchem w okolicach największych  cmentarzy. Stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach powiatu mikołowskiego doszło niestety do jednego zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym, które miało miejsce w Łaziskach Górnych. 41- letni kierujący VW Bora jadąc ul. Cieszyńską w kierunku centrum miasta, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia. Niestety 81- latka w wyniku poniesionych obrażeń, po przewiezieniu do szpitala, zmarła. Ponadto w tym czasie odnotowaliśmy 9 kolizji drogowych. Jest to znaczny spadek, jeśli by porównać liczbę kolizji z ubiegłego roku, kiedy to odnotowano ich 23. Policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.