Zarzuty dla kasjerki - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Zarzuty dla kasjerki

Data publikacji 12.10.2018

Policjanci zatrzymali 19- letnią kasjerkę jednego z sieciowych sklepów na terenie Mikołowa. Kobieta swoim działaniem przez niespełna 2 miesiące naraziła właścicieli sieci sklepów na straty w wysokości ponad 3 tysięcy złotych. Śledczy przedstawili jej 34 zarzuty za przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które odpowie przed sądem.

Policjanci zatrzymali 19- letnią mieszkankę Mikołowa, która pracowała w jednym z mikołowskich marketów na stanowisku kasjera sprzedawcy. Policyjne dochodzenie wyjaśniło, że kobieta przez okres prawie 2 miesięcy dokonywała kradzieży z włamaniem na szkodę sieci jednego z marketów. 19- latka kasowała klienta za zakupiony przez niego towar, po czym po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń kasy chronionych hasłem, anulowała dane transakcji w systemie, a pieniądze przekazane przez klienta, zabierała ze sobą. Tym przestępczym procederem naraziła właścicieli sieci sklepów na straty o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Mikołowscy śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili kobiecie 34 zarzuty. 19- latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia, a następnie dobrowolnie poddała się karze zaproponowanej przez Prokuratora Rejonowego w Mikołowie.