Śmiertelne potrącenie pieszego w Orzeszu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego w Orzeszu

Data publikacji 08.10.2018

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek w Orzeszu. Potrącony przez audi, 58- letni mieszkaniec Orzesza poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek około godziny 16:00 w Orzeszu na ulicy Gliwickiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący ulicą Gliwicką w kierunku centrum, 23-letni kierowca audi A3 potrącił 58- latka, który wtargnął na jezdnię poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna siłą odrzutu przeleciał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżającego volkswagena golfa. Odniesione obrażenia okazały się dla pieszego śmiertelne. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi. Śledczy z Mikołowa wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących. Piesi, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego pamiętajmy o rozwadze oraz umiejętności przewidywania zagrożeń. Pamiętajmy również, że po zmroku pieszy, który ma na sobie ubranie w stonowanych szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych jest słabo widoczny dla kierujących pojazdami. Szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Dlatego zaopatrzmy się w elementy odblaskowe, które mogą uratować nam życie.