XIX Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

XIX Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji 30.09.2018

Mikołowscy policjanci uczestniczyli w XIX Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się pod patronatem Starosty Mikołowskiego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie. Młodzież dopingowała maskotka mikołowskiej policji - Hektor, towarzyszący zabawie przez cały czas sportowych rozgrywek.

W miniony piątek, już po raz kolejny mikołowscy stróże prawa włączyli się w organizację spartakiady dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu mikołowskiego. W tym przypadku sama rywalizacja była drugorzędna. Od lat uczestnicy i organizatorzy tej imprezy podkreślają, że ważniejsza jest integracja oraz wspólna zabawa. Mikołowskich policjantów reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Dariusz Waligóra, a także policjanci wydziału prewencji.

Uczniowie mikołowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołów Szkół Specjalnych oraz Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu z pomocą uczniów szkół patronackich z Gardawic, Zawady, Gostyni i Bujakowa stworzyli sportowe zespoły i rywalizowali o puchar Starosty Powiatu Mikołowskiego.
 
Podczas imprezy czterem zespołom (Czerwoni, Zieloni, Niebiescy i Żółci) dopingowała maskotka mikołowskiej policji – sierżant Hektor, który jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zawody miały na celu uświadomienie społeczeństwu, że ludzie o obniżonej sprawności intelektualnej i ruchowej również posiadają predyspozycje i warunki do udziału w sporcie.
 
To był wspaniały czas pełen radości i pięknych emocji dla wszystkich. Cieszymy się, że mogliśmy stać się jego częścią!
Ładowanie odtwarzacza...