Wiadomości

Mikołowscy policjanci wsparli akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Data publikacji 05.06.2018

Policjanci z Mikołowa, jak co roku, tradycyjnie przyłączyli się do inicjatywy, która od lat łączy pokolenia, pomaga w relacjach międzyludzkich i wspomaga rozwój dzieci. W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, komendant orzeskiego komisariatu nadkom. Anna Musioł wraz z mikołowskim profilaktykiem st. sierż. Arturem Ceranem przeczytali najmłodszym polski wiersz dla dzieci.

W sobotę, w całej Polsce, rozpoczął się kolejny tydzień głośnego czytania dzieciom. Tradycyjnie, jak co roku, policjanci z Mikołowa uczestniczą w spotkaniach, podczas których zachęcają najmłodszych do lektury. Wczoraj, w ramach trwającej edycji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - z najmłodszymi miłośnikami książek,  w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, spotkali się Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu nadkom. Anna Musioł oraz mikołowski profilaktyk st. sierż. Artur Ceran.  Głośne czytanie z mundurem rozpoczęło się tuż po godzinie 10.00 i jak zwykle wzbudzało wiele pozytywnych emocji.

Wśród czytających, obok miejscowych stróżów prawa, pojawili się między innymi: Jakub Jarząbek- Sekretarz Miasta, Iwona Spychała - Długosz- radna i dziennikarka "Gazety Mikołowskiej" oraz bibliotekarki: Anna Wojtkowska- Witala, Agnieszka Wróbel i Natalia Czapla.

W przerwach, pomiędzy kolejnymi czytaniami wierszy, przedszkolaki z mikołowskich placówek, miały okazję zaprezentować programy artystyczne, które uświetniły jakże ważny dla wszystkich dzień.

Założeniem kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" jest dwudziestominutowe, codzienne czytanie dzieciom, propagowane jako mądry sposób spędzania czasu z dziećmi i najlepsza inwestycja.

Ładowanie odtwarzacza...