Dzisiaj działania p/k "Bezpieczny pieszy" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Dzisiaj działania p/k "Bezpieczny pieszy"

Data publikacji 14.05.2018

Dzisiaj w godzinach 10.00 do 18.00 na terenie naszego powiatu drogówka prowadzi działania p/k. „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem.

W godzinach 10.00 - 18.00 mikołowska drogówka będzie prowadziła działania „Bezpieczny pieszy". Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz uświadomienie kierującym samochodami, że oni również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Istotnym elementem powodującym zagrożenie dla pieszych uczestników ruchu drogowego jest zachowanie ze strony kierujących, którzy nie dostosowują prędkości do warunków ruchu i nie ustępują pierwszeństwa pieszym, zwłaszcza w rejonach oznakowanych przejść. W kilku wytypowanych punktach powiatu policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole.

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę między innymi na korzystanie przez pieszych z przejść dla nich wyznaczonych oraz na sposób poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Policjanci będą podejmować środki prewencyjne w stosunku do nietrzeźwych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę. W piątek, po południu w Mikołowie na ulicy Krakowskiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 9- letniej dziewczynki. Z ustaleń policjantów wynika, że 92- letni kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa, znajdującej się na przejściu dla pieszych 9- latce, wskutego czego doszło do zdarzenia. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, skąd po wykonanych badaniach, została zwolniona do domu.