Motocyklisto, jedź ostrożnie! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Motocyklisto, jedź ostrożnie!

Data publikacji 14.05.2018

Mikołowscy policjanci apelują do kierujących jednośladami o ostrożność i bezpieczną jazdę. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. W piątek wieczorem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 21:00, w rejonie parkingu jednego z marketów przy DK 44 w Mikołowie. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha- 28- letni mieszkaniec Mikołowa, z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni na przydrożną skarpę, a następnie uderzył w metalową konstrukcję reklamy. Motocyklista nie posiadał kasku ochronnego. W związku z odniesionymi wskutek zdarzenia obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność i bezpieczną jazdę!

Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności. Ważne by była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków.
Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, sprawnego pojazdu, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne także, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Motocyklisto pamiętaj!

  • zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze,
  • nie wymuszaj pierwszeństwa,
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,
  • nie popisuj się ryzykowną jazdą przed innymi- to może kosztować zdrowie, a nawet życie ciebie lub inne osoby,
  • zadbaj o odpowiednią odzież (najlepiej w jaskrawych kolorach): kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice- zwiększą twoje bezpieczeństwo,