Udaremnił jazdę nietrzeźwemu... - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Udaremnił jazdę nietrzeźwemu...

Data publikacji 09.04.2018

Godną do naśladowania postawą obywatelską wykazał się wczoraj mężczyzna, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Gdyby nie zdecydowana reakcja obywatela, nie wiadomo jak mogłaby zakończyć się dalsza jazda 60-latka. Kontrola stanu trzeźwości wykazała ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj o godzinie 16.25 dyżurny mikołowskiej komendy odebrał telefon z informacją o zdarzeniu drogowym na ulicy Pokoju w Mikołowie. Policjanci drogówki, którzy dotarli na miejsce, ustalili że kierujący passatem jadąc ulicą Rybnicką zauważył "wężykowaty" sposób jazdy kierującego puntem, który mógłby wskazywać na to, że jest nietrzeźwy. 39- letni mieszkaniec Mikołowa, nie zastanawiając się postanowił pojechać za fiatem. Gdy ten zauważył, że ktoś podjechał za nim na parking, zaczął wykonywać manewr cofania wskutek czego doprowadził do kolizji. 39- latek szybko zorientował się, że ma do czynienia z nietrzeźwym kierowcą i natychmiast podszedł do niego i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby udaremnić dalszą jazdę. O tym fakcie natychmiast powiadomił policję.

Szybka reakcja mężczyzny i zdecydowane działanie pozwoliły być może na uniknięcie tragedii. Badanie stanu trzeźwości 60-latka wykazało bowiem ponad promil alkoholu w organizmie. Mikołowianin stracił już prawo jazdy, a ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Mężczyźnie, który powiadomił policjantów, dziękujemy za czujność i szybką reakcję.