Wiadomości

Kampania "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem" w mikołowskiej komendzie

Data publikacji 01.03.2018

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie w ramach kampanii promocyjno- informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". W inicjatywie wzięli udział uczniowie jednego z miejscowych liceów oraz przedstawiciel wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

Głównym celem kampanii jest promocja zawodu policjanta, w tym zapewnienie stałego zainteresowania i chęci wstępowania w szeregi Policji. Mikołowska jednostka policji jako pierwsza w tym zakresie podjęła współpracę z przedstawicielami katowickiej komendy wojewódzkiej. Wczoraj, w auli budynku komendy powiatowej, odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im.Karola Miarki w Mikołowie. Do wstąpienia w szeregi policji zachęcał przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira oraz mikołowski profilaktyk st. sierż. Artur Ceran.

Istotą spotkania było przede wszystkim przedstawienie młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji.  Podkreślono rówież fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje minusy służby.

Podinsp. Andrzej Sira po zaprezentowaniu filmu przedstawiającego proces postępowania kwalifikacyjnego, omówił poszczególne jego etapy oraz odpowiedział na nurtujące pytania zainteresowaną tematem młodzież.

W dalszej części spotkania licealiści mieli okazję zwiedzić mikołowską jednostkę policji i zobaczyć, na czym polega praca policjantów poszczególnych jej komórek. Spotkanie z uczniami "miarki" było pierwszym, ale nie ostatnim tego typu przedsięwzięciem, zachęcającym wstąpieniem młodych ludzi do naszej formacji. Wkrótce policjanci odwiedzą inne szkoły ponadpodstawowe, zachęcając młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej zawodowej drogi, do wstąpienia w policyjne szeregi.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie policji śląskiej.

Ładowanie odtwarzacza...