Licealiści z życzeniami u zastępcy komendanta - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Licealiści z życzeniami u zastępcy komendanta

Data publikacji 22.12.2017

Te ostatnie dni przed nadchodzącymi świętami, to czas kiedy wszyscy składamy sobie życzenia. Świąteczna atmosfera udziela się chyba każdemu i większość osób wprowadza w wyjątkowy nastrój. Dziś przed południem Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusza Waligórę odwiedzili uczniowie miejscowego liceum - współtwórcy grudniowej akcji "Mikołowska Paczka - Miarka Miłości". Z dobrym słowem i podziękowaniem za dotychczasową współpracę jeszcze bardziej uświetnili ten wyjątkowy czas

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie odwiedzili dzisiaj mikołowską komendę. Okazją do spotkania były nie tylko nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, ale także chęć podsumowania realizowanego wspólnie z miejscowymi dzielnicowymi projektu "Mikołowska Paczka - Miarka Miłości". Uczniowie wraz z twórcą projektu - pedagog szkoły - Renatą Czernecki, na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusza Waligóry, złożyli świąteczny upominek - wykonaną przez licealistów, z papierowej wikliny, niewielką choinkę, która od wspaniale wkomponowała się w świąteczny nastrój. Młodzież przekazała także, ręcznie wykonaną przez jedną z mieszkanek Mikołowa, do której udało nam się dotrzeć w ramach akcji,  96-letnią panią Weronikę, świąteczną serwetkę.

Obecny na spotkaniu kierownik mikołowskich dzielnicowych, asp.szt. Ireneusz Bocheńskl podkreślił, że dzięki tej współpracy mundurowi mogli pokazać siebie, a przy okazji całą instytucję Policji, jako tę, która nie tylko dba o bezpieczeństwo obywateli, ale jest do ich dyspozycji w zwykłych, codziennych i najbardziej aktualnych problemach. Możliwość wejścia w srodowiska rodzinne tak "przy okazji", bez konieczności relizacji konkretnej sprawy, to wspaniały i bardzo realny sposób urzeczywistniania obowiązującej obecnie  koncepcji pracy dzielnicowych "Dzielnicowy bliżej nas".

O charytatywnej akcji "Mikołowska Paczka - Miarka Miłości" pisaliśmy na naszej stronie internetowej 12 grudnia w tym artykule - zobacz.

Wspólny projekt właśnie dobiegł końca, łącznie odwiedziliśmy 15 mieszkańców powiatu mikołowskiego.

 

  • Dzielnicowi z Mikołowa w trakcie akcji " Mikołowska Paczka - Miarka Miłości"

  • praca wykonana przez jedną z podopiecznych akcji - 96-letnią mieszkankę Mikołowa