Dni otwarte orzeskiego komisariatu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Dni otwarte orzeskiego komisariatu

Data publikacji 15.11.2017

Właśnie ruszyła kolejna akcja profilaktyczna stróżów prawa orzeskiego komisariatu. Adresowana do najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz sześcioletnich dzieci z Orzesza oraz gminy Ornontowice, wczoraj, wyjątkowo, stała się także okazją do spotkania z podopiecznymi orzeskiego Domu Pomocy Społecznej.

Wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu chętnie i niezwykle aktywnie uczestniczą w życiu społecznym swojego miasta. Wraz ze swoimi opiekunami bardzo często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Mimo, iż akcja mundurowych skierowana jest do najmłdoszych, w murach komisariatu pojawili się pełnoletni już mieszkańcy orzeskiej placówki socjalnej, którzy dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba oraz przyjrzeli się pracy policjantów poszczególnych pionów.

Swoją wycieczkę po jednostce ropoczęli od obejrzenia policyjnego radiowozu. Następnie odbyła się krótka rozmowa z dyżurnym jednostki, po której wszyscy skierowali się na kolejne piętro budynku i wraz z dzielnicowymi przeprowadzili badania daktyloskopijne. Bezpośrednie spotkanie z mundurowymi to dla niepełnosprawnych wychowanków tej placówki nie lada atrakcja, która, jak otwarcie mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pani Jadwiga Krajewska, na długo pozostanie w ich pamięci. 

Na koniec nasi goście zebrali się w gabinecie szefowej orzeskich stróżów prawa, nadkom. Anny Musioł, która każdemu z obecnych wręczyła naklejkę - medal z wizerunkiem sierżanta Hektora - symbol profilaktyki mikołowskiej policji.

Tego typu akcje policjantów mają na celu pogłębienie relacji z lokalnym społeczeństwem oraz zapewnienie, że mundurowi służą im na co dzień, a sama instytucja jest otwarta na nowe inicjatywny i chętna do szeroko pojętej współpracy.

  • 14 listopada 2017 r.

Ładowanie odtwarzacza...