Wiadomości

Mikołowscy mundurowi na obchodach Święta Niepodległości

Data publikacji 14.11.2017

W sobotę po południu w centrum Mikołowa, jak i wielu innych miastach, odbyły się uroczyste obchody narodowego Święta Niepodległości. Tym razem to już 99. rocznica. Tradycyjnie obchody rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Św. Wojciecha. Policjantów garnizonu mikołowskiego reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie mł.insp. Rafał Głuch oraz jego zastępca - kom. Dariusz Waligóra.

Tegoroczne obchody, w organizacji oraz przebiegu, bardzo przypominały te z roku 2016. Dokładnie tak samo ropoczęto mszą świętą, która odprawiona była w Bazylice św. Wojciecha. Następnie odbył się uroczysty przemarsz zgromadzonych w bazylice osób wprost  na mikołowski  rynek. Wszystkiemu towarzyszyło składanie wieńców przy tablicach pamiątkowych m.in. płk. Kiełbasy.

Dodatkowym elementem uświetniającym przebieg obchodów był akompaniament Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która pojawiła się na czele uczesników przemarszu. Przed gmachem Urzędy Miasta został przygotowany specjalny maszt, na który wciągnięto polską flagę, po czym minutą ciszy uczczono pamięć poległych walczących o niepodległość.

Fot. Gazeta Mikołowska