Grupa nastolatków nękała koleżankę - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Grupa nastolatków nękała koleżankę

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci z Łazisk Górnych wyjaśniają okoliczności procederu, do jakiego miało dochodzić od początku roku szkolnego w jednej w łaziskich placówek szkolnych. Według przekazanych śledczym informacji, grupa osób jednej z klas gimnazjalnych nękała 16-letnią koleżankę. W bezpośrednio kierowanych do nastolatki słowach oraz przy pomocy internetowych komunikatorów, młodzi ludzie wyśmiewali swoją rówieśnicę, obrażali i kierowali wobec niej groźby. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Według informacji zebranych przez kryminalnych z łaziskiego komiasariaru, grupa nastolatków - sprawcy  zdarzenia - to osoby w wieku 14 i 15 lat, uczniowie jednej klas gimnazjalnych placówki szkolnej mieszczącej się w Łaziskach Górnych.  Osoby te swoje naganne zachowanie wobec koleżanki miały rozpocząć z początkiem września br.  Słowa, które kierowane były do 16-latki  wywołały niepokój zarówno u samej pokrzywdzonej jak i jej matki. Przczyniły się także do powstania u nastolatki niechęci uczęszczania do szkoły.

O sprawie jest poinformowana dyrekcja placówki, a policjanci prowadzą szczegółowe czynności, któych celem jest dokładne wyjaśnienie okoliczności sprawy. Materiały wkrótce trafią do  Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Mikołowie.