O bezpieczeństwie w Klubie Kobiet Aktywnych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

O bezpieczeństwie w Klubie Kobiet Aktywnych

Data publikacji 09.11.2017

Policjanci z Mikołowa spotkali się wczoraj z blisko trzydziestoma członkiniami Klubu Kobiet Aktywnych, który działa przy Domu Kultury w Gostyni. Panie, które w każdą środę pojawiają się w wyrskim pawilonie, tym razem debatowały na temat stanu bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Mundurowi omówili pojawiające się w powiecie zagrożenia, przekazując jednocześnie wiele cennych rad i uwag. Zachęcali też do korzystania z interaktywnego narzędzia - Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18.00. Mundurowych reprezentował st.sierż. Artur Ceran z Zespołu ds. Profilaktyki Nieletnich i Patologii, a  także dzielnicowy gminy Wyry - mł.asp. Dariusz Cuber.

Stróże prawa zreferowali poziom bezpieczeństwa na terenie miejscowości Wyry i Gostyń, przyrównując jednocześnie opisane liczby do zdarzeń występujących w całym powiecie mikołowskim. Pomiędzy mundurowymi a zgromadzonymi paniami wywiązała się żywa dyskusja. Liczne pytania kierowane do policjantów pozwoliły jeszcze dokładniej przybliżyć algorytm postępowania w przypadku zaistnienia zdarzeń o charakterze przestępczym.

Dzielnicowy wyjaśnił różnicę pomiędzy sytuacją wymagającą natychmiastowej reakcji policji (konieczność zgłoszenia interwencji), a sygnalizowaniem przez mieszkańców istniejącego w ich otoczeniu problemu, który w danym momencie nie powoduje bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, jednak dla lokalnej społeczności stanowi uciążliwość i codzienny dyskomfort.  Rozwiązaniu tego ma służyć między innymi aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie, najbardziej aktywne w dyskusji panie otrzymały od policjantów niewielki upominek - ufundowaną przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Mikołowski kolorową torbę na zakupy, wyposażoną w odblaskowy element. Wykonano także wspólne zdjęcie, które jeszcze w tym roku pojawi się na łamach gminnego miesięcznika "Wicie".

  • 08 listopada 2017 r.