Wiadomości

Od lat znęcał się nad żoną - 77-latek zatrzymany

Data publikacji 07.09.2017

Zarzutem uszkodzenia ciała oraz znęcania się fizycznego i psychicznego zakończyło się zatrzymanie 77-letniego mieszkańca Wyr. Według zgłoszenia jego małżonki - mężczyzna miał "pastwić się" nad nią od blisko 50 lat. We wtorek ruszył z siekierą. Przestraszona kobieta zgłosiła się na policję. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

We wtorek po południu do mikołowskiej komendy zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Wyr. Przestraszona kobieta zawiadomiła, że jej 77-letni mąż znęca się nad nią właściciwie od początku małżeństwa, a więc około 50 lat. Dzień wcześniej awanturnik wziął do ręki siekierę i groził małżonce.

W chwili zgłoszenia kobieta miała na ciele liczne zasienienia i zadrapania.

Agresor natychmiast zaostał zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś przedstawiono mu zarzuty: uszkodzenia ciała oraz znęcania się ficzynego i psychicznego nad żoną. Do żadnego z nich nie przyznał się. Policja złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Prokurator do wniosku się przychylił i wszystkie te środku zastosował. 77-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.