Bezpieczny początek roku szkolnego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Bezpieczny początek roku szkolnego

Data publikacji 05.09.2017

Rok szkolny 2017/2018 należy uznać za rozpoczęty! Dla wszystkich policjantów najważniejsze, aby dla uczniów był bezpieczny! Dlatego też wraz z pierwszym dzwonkiem postanowiliśmy zajrzeć do szkół i tym samym zainaugurować działania "Bezpieczna droga do szkoły". W okolicy placówek oświaty policjanci drogówki oraz dzielnicowi bacznie przyglądali się respektowaniu przepisów ruchu drogowego.

Mimo, iż tłoczno - przy placówkach szkolnych w pierwszym dniu rozpoczętych zajęć było bezpiecznie. Spora część uczniów pierwszego dźwięku dzwonka wyczekiwała  z opiekunami. Dlatego też postanowiliśmy być tam z Państwem i zwrócić uwagę, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drodze.

Szczególnym nadzorem policjanci z mikołowskiej komendy oraz komisariatów objęli wczoraj następujące placówki:

  • Rejon Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie przy ulicy Katowickiej 24
  • Rejon Szkoły Podstawowej nr 6 w Łaziskach Górnych przy ulicy Wyrskiej 4
  • Rejon Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie-Bujakowie przy ulicy Szkolnej 1
  • Rejon Szkoły Podstawowej w Wyrach przy ul. Puszkina 10

Stróże prawa przypominają, że w przygotowaniu dziecka do zachowania na drodze, ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinni oni nie tylko zapoznawać swoje pociechy ze znakami czy zasadami przejścia przez jezdnię ale także dawać dzieciom dobre wzorce. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki powinny być wyposażone w widoczne po zmroku odblaskowe elementy odblaskowe.

 

Każdy z opiekunów może:

 

- pokazać dziecku bezpieczną drogę do szkoły – przejdźmy z naszymi dziećmi i pokażmy, gdzie są przejścia dla pieszych, gdzie jest sygnalizacja świetlna,

- wskazać na co podczas drogi do szkoły dziecko powinno zwrócić uwagę,

- nauczyć jak należy się zachować dochodząc do przejścia dla pieszych, w którą stroną należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”,

- uświadomić kiedy można wejść na przejście dla pieszych

- przekonać, że życie naszego dziecka jest dla nas najważniejsze i dlatego tak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie.