Wiadomości

Od 4 do 8 września prowadzimy akcję prewencyjną „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 04.09.2017

4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Maluchy oraz starsi koledzy i koleżanki powitają kolejny rok edukacji. Policjanci przez pierwszy tydzień września (do 08.09.2017r.) będą aktywnie angażować się w działania w rejonach szkół. Na terenie powiatu mikołowskiego, stróże prawa z prewencji oraz drogówki i wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii - wspierani między innymi przez Straż Miejską, będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci oraz młodzieży szkolnej.

Corocznie na początku roku szkolnego, odbywa się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie aktywnie włączają się w jej przygotowanie i realizację na terenie działanie komendy w powiecie mikołowskim. W tym roku akcja potrwa od 4 do 08 września.

Podczas realizowanych działań policjanci z mikołowskiej drogówki będą prowadzić wzmożone kontrole na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Będą mierzyć prędkość i zdecydowanie reagować na łamanie przepisów w rejonie szkoły, w tym wyprzedzanie na przejściach dla pieszych bądź też nieudzielania pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Policjanci z Mikołowa życzą jak co roku, dzieciom i młodzieży - bezpiecznej podróży w drodze do i ze szkoły, a ze swojej strony zapewniają, że dokładnie rozliczą wszystkich tych, którzy będą próbowali łamać przepisy nie tylko drogowe, ale również te określające właściwy ład prawny i porządek publiczny w rejonie szkoły. Celem akcji jest przecież bezpieczeństwo młodych ludzi.