Wyniki wczorajszej akcji PRĘDKOŚĆ - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Wyniki wczorajszej akcji PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 05.07.2017

Wczoraj na drogach naszego powiatu trwały działania „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie amatorów szybkiej jazdy. Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, oraz czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Kierowcy z tzw. „ciężką nogą” nie uniknęli mandatów i punktów karnych. Doszło do trzech kolizji oraz jednego wypadku.

Policjanci od 6.00 do 22.00 kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach. Patrole drogówki można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości m.in. na drodze krajowej nr 81, ale nie tylko. W całodniowych działaniach, które zakończyły się o godzinie 22.00 wzięło udział 12 policjantów. Stróże prawa skontrolowali 68 pojazdów, a w 59 przypadkach kontrole dotyczyły przekroczenia prędkości przez kierujących. Kierowcy, którzy zignorowali ograniczenia prędkości oraz inne przepisy ruchu drogowego zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. W trzech przypadkach zastosowano pouczenie. Mundurowi za pomocą ręcznych i laserowych mierników pomiaru prędkości kontrolowali kierowców z „ciężką nogą”.

Nie obeszło się również bez poważniejszych wydarzeń. Odnotowano bowiem 3 kolizje oraz jeden wypadek z udziałem rowerzysty. Do zdarzenia doszło w Łaziskach Górnych przy ul. Dworcowej. 59-letnia kobieta w trakcie wjazdu na parking potrąciła 16-letniego łaziszczanina, który jechał rowerem po chodniku.

Pamiętajmy, iż zachowanie ostrożności na drodze należy zarówno do kierujących samochodami jak i jednośladami!

 

 
 
Ładowanie odtwarzacza...