Wiadomości

Omawiali bezpieczeństwo mieszkańców Gostyni

Data publikacji 13.06.2017

Wczoraj miało miejsce kolejne spotkanie mikołowskich policjantów z mieszkańcami naszego powiatu. Tym razem to przedstawiciele zamieszkałych w Gostyni wsłuchiwali się w informacje dotyczące sposobów na poprawę bezpieczeństwa w gminie. Zastępca Naczelnika Prewencji nadkom. Anna Musioł wraz z policjantem ds. profilaktyki st.sierż. Arturem Ceran omówili internetowe aplikacje "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda". Poprzez kontakt z dzielnicowym zachęcali do współpracy z policją.

W Domu Kultury w Gostyni odbyło się wczoraj spotkanie pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Policję z Mikołowa reprezentowała Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Anna Musioł oraz policjant, który na codzień zajmuje się sprawami profilaktyki - st.sierż. Artur Ceran.

Debata miała na celu określenie, w jaki sposób policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym mają za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi zaprezentowali aplikację Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty omówiono informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które  w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie. Oczywiście nie zabrakło zagadnienia dotyczącego służby dzielnicowego oraz zadań zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowania aplikacji mobilnej „Moja komenda”. Ostatnim elementem spotkania stała się dyskusja dotycząca bezpieczeństwa, na którym uczestnicy mogli podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej oraz służby dzielnicowego.

Powrót na górę strony