Egzamin dla najmłodszych rowerzystów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Egzamin dla najmłodszych rowerzystów

Data publikacji 08.06.2017

W tym tygodniu policjanci mikołowskiej drogówki zorganizowali dla uczniów orzeskich szkół podstawowych egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy". Nie wszyscy młodzi miłośnicy jednośladów zdali jednak egzamin na kartę rowerową. Do testu przystąpiło w sumie 36 uczniów, z czego czterech będzie musiało egzamin powtórzyć. W trakcie tego spotkania, oprócz egzaminowania, mundurowi udzielali porad i wskazówek, jak prawidłowo zachować się na drodze. Kampania MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" ciągle trwa.

Młodzi cykliści to uczniowie dwóch orzeskich podstawówek: SP nr 8 w Orzeszu - Mościskach oraz SP nr 9 w Orzeszu - Zawadzie. Pod czujnym okiem policjantów przystąpili najpierw do trudnego egzaminu teoretycznego, w trakcie którego sprawdzono ich wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. Po zaliczeniu testu, dzieci mogły zaprezentować praktyczne umiejętności jazdy na rowerze, na przygotowanym przez policjantów torze. Akcja mikołowskich stróżów prawa dała najmłodszym użytkownikom dróg możliwość zdobycia ich pierwszych uprawnień do kierowania pojazdami jakim jest karta rowerowa. Do egzaminu przystąpiło w sumie 36 uczniów, z czego czworo będzie musiało doszkolić się ze znajomości przepisów prawa.

Spotkanie z najmłodszymi nie ograniczyło się jednak tylko do przeprowadzenia egzaminu na kartę. Każda wizyta mundurowych w szkole staje się bowiem okazją do szerzenia wiedzy i promocji bezpiecznych postaw u najmłodszych oraz uświadomienia zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Jest to także jeden ze sposobów nawiązania kontaktu z dzielnicowym realizującym w ten sposób nową formułę pracy "Dzielnicowy bliżej nas". Mł.asp. Marcin Romaszkan wyjątkowo uważnie przyglądał się egzaminowanym.

 

  • Egzamin na kartę rowerową