Wiadomości

W cyklu społecznych debat

Data publikacji 20.05.2017

Policjanci mikołowskiej komendy już od dłuższego czasu prowadzą spotkania, których celem jest uświadamianie lokalnej społeczności, iż bezpieczeństwo w codziennym otoczeniu to konieczność współgrania wielu czynników, m.in wzajemnej współpracy różnych podmiotów, które angażują się w to zagadnienie. W mijającym tygodniu mundurowi uczestniczyli w dwóch tego typu wydarzeniach pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"

W środę w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mikołowie kierownictwo miejscowych stróżów prawa wzięło udział w debacie, na której oprócz włodarzy miasta pojawili się członkowie oraz przedstawiciele placówek oświatowych oraz różnych instytucji, które w swoich statutowych zadaniach mają obowiązek działania na rzecz lokalnej społeczności. Szef mikołowskich policjantów podinsp. Rafał Głuch wraz ze swoim Zastępcą kom. Dariuszem Waligórą przywitali wszystkich gości oraz wprowadzili w temat zagadnienia pod wymowną nazwą „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Przypomniano temat funkcjonujących już od dłuższego czasu aplikacji mobilnych „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Następnie Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Anna Musioł dokładnie omówiła nowy program pracy dzielnicowych „Dzielnicowy bliżej nas”. Jak się okazało – tematyka cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż po wykładzie teoretycznym wśród obecnych tam osób wywiązała się żywa dyskusja, podczas której mundurowym zadawano liczne pytania, co świadczy o aktualności i przydatności nowych narzędzi pracy policji.

Kolejna z debat odbyła się w czwartek o godzinie 17.00 w ornontowickim Arterie Centrum Kultury i Promocji.Tym razem stróżów prawa reprezentowali policjanci Wydziału Prewencji – Zespołu ds. Profilaktyki i Patologii Nieletnich. Na debacie obecny był także Zastępca Komendanta orzeskiego komisariatu kom. Dariusz Widuch oraz dzielnicowy gminy Ornontowice asp. Wojciech Gawlik.  Temat jak wyżej, a więc szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że funkcjonowanie wskazanych przez policję narzędzi ciągle ewoluuje. Aplikacje stają się coraz lepiej dopracowane, a głos czynnika społecznego przekazywany jest podmiotom odpowiedzialnym za ich funkcjonowanie i usprawnianie. Poza tym – spotkania stanowią doskonałą okazję do zadawania pytań dotyczących wspólnego bezpieczeństwa w domu, pracy, szkole, przedszkolu. Przyczyniają się do zwiększenia świadomości występujących zagrożeń oraz możliwości zwalczania zjawisk niepożądanych.

Temat artykułu „ Wcyklu społecznych debat” oznacza nie tylko spotkania, które już miały miejsce, jest także zapowiedzią dalszych, zaplanowanych w najbliższym czasie.

Kolejna debata odbędzie się 5 czerwca o godzinie 11.00 w sali Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Każdy zainteresowany tematem bezpieczeństwa z pewnością spotka się tam z odpowiedzią na nurtujące go pytania. Serdczenie zapraszamy !!!

Powrót na górę strony