Wypadek z udziałem motocyklisty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty

Data publikacji 16.06.2016

Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 10.15 na ul. Przelotowej w Mikołowie. Kierujący motocyklem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym. 28-letni motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do szpitala w Sosnowcu, a kierowca osobówki do szpitala w Mikołowie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj, około godziny 10.15 na ul. Przelotowej w Mikołowie doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego mikołowskiej komendy, 28-letni motocyklista jadąc w kierunku Rudy Śląskiej, uderzył w przód jadącego z przeciwka i wykonującego manewr skrętu w lewo volkswagena. 28-letni kierowca suzuki z obrażeniami złamania obu rąk, lewej nogi oraz urazu klatki piersiowej został przetransportowany helikopterem do szpitala w Sosnowcu, a 82-letni kierowca osobówki z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala w Mikołowie. Śledczy wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Słoneczna pogoda, a co za tym idzie dobre warunki drogowe, to wyśmienita okazja na przejażdżkę motocyklem. Niestety często dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów. Dla bezpieczeństwa własnego i innych, policjanci apelują do kierowców zarówno jednośladów, jak i innych pojazdów o rozwagę i odpowiedzialność za kółkiem. 

Ładowanie odtwarzacza...